Uzaktaki Sevgiliye Gittin Gideli Günlüğü | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Msn Adresleri // Uzaktaki Sevgiliye Gittin Gideli Günlüğü

Uzaktaki Sevgiliye Gittin Gideli Günlüğü

Siyah Kahve Yazarlarından Özlem Korucunun giden sevgilinin ardından kaleme alınmış bir yazısını sizlerle paylaşmak istedim. Buyrun yazınızın keyfini çıkarın .

Uzaktaki Sevgiliye Gittin Gideli Günlükleri

Bak ne diyeceğim bebek, sen lirik bir şarkının en can alıcı notasına gizlenmiş komasın. Ve ben artık komadan çıkacağım! Ho ho gözümüz aydın!

Bu gece uyuyamıyorum. Benim için mühim olan günlere bağlanan gecelerde uyuyamam. Tıpkı geleceğin günün gecesinde olduğu gibi… Az önce balkonda oturup biraz canlı hava ve gökyüzü almak isterken bir böcekle karşılaştım. Ve konuşmaya çalıştım. Bu gece hava bir böcekle konuşulabilecek kadar sıcak ve yalnız. Kalbim seninle tanıştı ve küstü gözyaşları ve duygulara. Aşk ölmez yavrum, lakin nasır tutar duygular. Başka zaman olsa zırlıyor olurdum şu anda. Sadece uyuyamıyorum bebek, o da senden değil zaten galiba; yarın benim için büyük bir gün malum…

Sana söylemek istediğim bazı şeyler var bebek. Senin beni dinleyebileceğin bir zamanı yakalamak pek mümkün değil, bu gündür umurumda da değil esasen! Duysan da duymasan da gerçek şu ki, sen bir nehrin içindeki iri taşsın. Suyun akışını durduramayacak kadar zayıf, kendini ağır ve mühim sanacak kadar kapalı. Sen sadece o nehrin içindeki taşlardan birisin bebek, istesen de istemesen de! Kapiş?!

Bebek sen dışarıda kaldığım günlerde, suratıma göz göre göre kapanan kapının arka yüzündeki anahtarsın. Orada olduğunu bildiğin, işe yaramasını arzu ettiğin, çok işe yarayabilecekken hiçbir işe yaramayan hani. Kapının ardına kolunu uzatıp almak istersin, alamayacağını bilirsin, çıldırtır. Saçma kuzucum!

O değil de sen ya hiç sevilmemişsin ya da hiç sevmemişsin. Ya da sadece, beni fena yemiş “sevdiğim” demişsin.

Saçma pek çok şey söyledim sana. Aşk saçmalatıyor insanı bazen. Ancak hepsini unut bebeğim, çünkü şimdi sana -iki kere saçma- bir şey söyleyeceğim; sen uzak durduğun zamanlar bana, kendimi çirkin hissettim hep, sevilecek bir yanım yok sandım. Hatta kimi zaman gidersen atmosferde gelir peşinden zannettim, inandım! Sen yokken ses tellerim yok, parmak uçlarım morarır, parmak izim silinir; kimsesiz bir kimse olurum, saçlarım kararır, gözlerim kurur, oksijensizlikten soluk alamam, inandım!.. Çok yaş aldım, çok yaşardım. Hurafelerle örülü bir din yarattım kendime. Ah bebek bir görsen bir bilsen seninle ne çok saçmaladım ben!

İşin özü söylemek istediğim;

Sevgilim dargın mısın, yoksa gidiyor musun?
Demek terk ediyorsun, o yoldan geçiyorsun!
O yol bayır aşağı girsin götüne dinozor t….ğı!*

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , , , , , , ,Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk