Tweeter Sosyal ağ | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Ivır Zıvır // Tweeter Sosyal Ağ

Tweeter Sosyal Ağ

Google Buzz tanıtırken fark ettim ki her yerde adı telafuz edilen tweeter hakkında hiç birşey karalamamışım. Tweeter nedir ne değildir hiç kullanmayan ama kullanan insanların ruh hallerini gözlemleyerek hakkında bilgi sahibi olduğum çokda gerekli olmayan ama tüketicisine anlayış gösterilmesi gereken paylaşım ağıdır.

Hani bir çoğunuz tweeter için kullandığım gereksiz tanımlamasının ardından ( e madem gereksiz milyonlar neden kullanıyor ) gibi bir soru soracaksınız. Bunun aslında benim tespit ettiğim üç nedeni var. Birincisi tweeter mobil üzerinden erişim yolu ile paylaşıma olanak tanıyan ilk web uygulamalarından biridir. bu onun çıkışının en temel nedenidir. Mobil klasmanda ilk olması ve aynı süreçte mobil cihazların harıl harıl pazarlandığı ve satıldığı dönemi gözlemlersek , alan kişiler aldıkları mobil cihazı neden aldıklarına dair fikir çıkmazına grmişler , tam bu sırada mobil ürün piyasasında ki hayal kırıklığını gderecek tweeter sektör kurtarıcısı ve mobil cihaz sahibi sosyeteninde meşgalesi haline geldi. Bugün ünlülerin hemen hemen hepsi seyehat halindeyken yedikleri içtikleri hatta sıçtıkalrına kadar tweeter yolu ile kamusal paylaşım yapıyor. E ünlü sıçtığını anlatırda gariban ağzı açık okumak istemez mi ? Bu vesile ile Tweeter bir anda ünlülerin yada markaların web yayın platformu haline geldi .Üçüncü nedense web üzerinde ki blogcu yada web site sahiplerinin ünlü kişiler yada markalar gibi kendi kitlesini oluşturmak için ve sitelerine hit çekebilemk için tweeter kullanıyor ve en çok takip edilen kişi olabilmek için kendi sitelerinde tweeterin gönüllü tanıtım elçisi olmasından kaynaklanıyor.

Neyse işte tweeter da sıçtığınızı arkadaşlarınıza yada sizi takip eden kişilerle paylaşmanıza olanak sağlayan bir sosyal ağ. Kullanmasınızda olur 🙂

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , , , ,Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk