Msn Virüsünü Temizlemek | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Ivır Zıvır // Msn Virüsünü Temizlemek

Msn Virüsünü Temizlemek

Msn kullanımının yaygınlaşması ve bu program üzerinden pcnize zarar vermek isteyen kişiler tarafından yapıaln saldırılar sonrası nasıl bir yol izlenmeli. Öncelikle ilk etapta bu tip saldırılara karşı kendinizi bilnçlendirmelisiniz. Mesela sizi listesine ekleyen tanımadığınız bir kişi tarafından size gönderilen video yada müzik türünden paylaşımları kabul etmekten kaçınmalısınız. Bunun sonrasında tanıdığınız bir kişi de kendi bilgisayarına bulaşan virüsden habersiz olabilir ve bilinçsizce kendi virüsünü listesinde ki arkadaşlarına bulaştırabilir. Eğer listenizde ki arkadaşınızdan durup dururken size bir link yada dosya paylaşımı geliyor ise o arkadaşınızın bilgisayarına virüs bulaşmış demektir, o paylaşımı kabul etmeden kendisini uyarsanız iyi olur.

Genel de bu tip msn virüsleri kontor ve muzik indirme sitelerinden yayılmakta. Mesela girdiğiniz bir sitede sizden msn adresinizi girmenizi isteyen kontor ve melodi sitelerine karşı dikkatli olun. Tam anlamı ile bu konuda profesyonelleşmiş güvenli siteleri tercih edin. Dikkatsizliğiniz daha sonra zorlu bir temizleme eylemine sebep olabilir hatta bilgisayarınızı formatlamanız gerekebilir. Bir çok virüs işletim sisteminin regedit dosyasına kendini yazdığından virüs temizleme programalrı pek başarılı olmuyor sonuç olarak format gereksinimi ortaya çıkıyor.

Neyse dediğim gibi ilk önlem dikkat ama hani olurda bir anlık dalgınlık sonrası böyle bir virüs sizin pcnize bulaştıysa format öncesi denemeniz gereken bir yol olan virüs temizleme programını Msn Virus Cleaner kullanabilirsiniz.

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , ,Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk