Msn Arkadaşlığı M-Ö & M-S :) | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Ivır Zıvır, Msn Adresleri // Msn Arkadaşlığı M-Ö & M-S :)

Msn Arkadaşlığı M-Ö & M-S :)

İnternet ilk hayatımıza girdiğinde irc ve ICQ gibi arkadaşlık araçlarına zamanla yazışma sistemi olan mail olayınıda dahil edince Msn nin yaratımı kaçınılmaz oldu. Msn tıpkı diğerleri gibi kendi bünyesinde ki kişilerin birbirleri ile iletişimini amaçlıyorken gelişen süreç her türlü iletişim sisteminin birbiri ile etkileşimini mecbur kıldı. Artık insanlar internet üzerinde arama yaparken bile kendisi ile aynı doğrultuda yaşama bakan kişilerle arkadaşlık kurabiliyor.Ahtabot.com bunlardan sadece biri arama motoru gibi bir duruşa sahip olsada arka planda bir arkadaşlık sitesi görevi ifşa etmiyor değil.

Yada diğer sosyal mekanlar Ekşisözlük, Sosyomat,Ortakantin ve türevleri bir çok site ön cepheden bakıldığında bilgi paylaşımı kültürel etkileşim sosyalleşme aracı gibi takdim edilsede arkada bahçesinde ne gibi oyunların döndüğünü Allah bilir gerçi hani elimde belgeler var bende biraz biliyorum 🙂 …

Neyse konumuza dönelim başlıkta ki M-Ö ve M-S herkesin bildiği gibi Milattan önce ve Millattan sonra değil 🙂 .Msnadresi.org öncesi ve sonrası anlamında kullnılmıştır.Telif hakkı yoktur herkes bizden bahsederken bu tanımı kullanabilir.Bu tanımın yapılmadında ki sebep yada az önce internettin hayatımıza dahil olması ile başlayan yabancı arkadaş kavramının bizimle nasıl şekil değiştirdiğini vurgulamak içindir. M-Ö internet üzeriden bir arkadaş edinebilmek için arkadaş arayan kitlenin bir arada olduğu bir platforma dahil olmanız ve gününüzün belli bir saatini orda harcamanız gerekiyordu. İşte bu platform sohbe sitesi farz edelim açılan her konuda şaklabanlık yaparak yada fikrini belirterek göze batman dikkat çekmen gerekiyordu. Yada extrem olarak metinsel bir türkü çığırabilirsinde. Neyse nihayetinde insan için önemli olan zamanını sadece burda tüketebilir ve sonucunda bir kişiyle bile tanışmamış olabilirsin. Yada bir bir web uygulaması olan arkadaşlık sitesine üyelik sistemi ile dahil olabilir , kendine eşi benzeri olmayan bir profil yaratarak farklı bir imaj sergileyerek insanları hımmm bunda iş var bi deneyelim demeye sevk edebilirsin. Yada bu az önce saydığım sosyal sitelerde tavukmu yumurtadan yumurta mı tavuktan çıkar sorusuna ben ikisinide horozdan biliyorum diyerek bonusları toplayıp yılın dahisi partilerinde tüm hatunları yanına çekebilirsinde. Olur olur valla ben şahidim olduğuna..

Ama işte biz bu sürece dail olduğumuzdan beri ne değişti ? Hımmm şöyle bir düşünelim değişen ne ? Aslında direk göze çarpan şu , artık gereksiz yere zaman srfıyatı yok, he siz zoru seversiniz o ayrı ben tırnağımla eşeliycem hak etmek istiyorum diyorsan saygı duyarım ama yok efendim ben google arkadaş arıyorum yazacak kadar net bir duruşun varsa o halde senin şaklabanlıkla türkü çığırmakla yada amerikayı 25 kez keşfetmekle kaybedecek vaktin yok demektir. İşte bu kişiler için en hızlı ve garanti sonuç teminatı veren biz Msnadresi.org siz değerli kişiler için zaman tasarruf aracı görevi görmekteyiz. İki dakikanızı ayırıp bize dahil oluyorsunuz , bir resim bir msn ekleyip çıkıp gidiyorsunuz 10 gün sonra tazelemek üzere dönmeyi unutmayın. Yada hergün uğrayıp paylaşılan msn adreslerini listenize dahil edip slm mrb türünden bir giriş yapıyorsunuz. Bu kadar biz size arkadaşlık kavramında 3G teknolojisini getirdik kısacası. Her yerden arkadaş edinebiliyorsunuz.

Şu kadarını diyim ki burda bu yazıyı oyuyarak bile zaman kaybettin. Mucuk canlarım, selametle..

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , , , , , ,97 Yorum yapılmış " Msn Arkadaşlığı M-Ö & M-S :) "

 1. ufuk ahmet diyor ki:

  bizi ekleyin dj_isyan38@hotmail.com ahmet-zhr@hotmail.com
  arkadaşlık bu
  kendine güvenen kızlar eklesin sıcak saitlan yaşarız

 2. KEREM diyor ki:

  DUL BAYANLARLA KONUSMAK İSTİYORUM

 3. eren diyor ki:

  GÜZEL BAYANLARLA TANIŞIP GÖRÜŞMEK İSTİYORUM AÇIK YADA KAPALI BAYANLAR OLSUN. YAŞIM 28 istanbul mavisdelikanli@hotmail.com

 4. gizem diyor ki:

  istanbuldan yakışıklı ve seviyeli olanlar eklesin gizem_prettygirll@hotmail.com

Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk