Kendini keşfet. | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Ivır Zıvır // Kendini keşfet.

Kendini keşfet.

Sabahın kaçı olduğunu hatırlamıyorum , az biraz titreyerek yataktan dışarı çıktım sanırım amacım işe gitmek ama niyetimi soracak olursan hiçde öyle değil.Niyetimizi soran olmadığına göre sanırım işe gidicem. Bu sabah farklı bir şey yapmak istiyorum.

İşe her zaman gittiğim güzergahtan gitmek yerine farklı bir yol denemesi yapıcam. bir bilim madamı (Kendisi Kadın) bunun hafızanın gelişimine oldukça faydası olduğunu beyan etmişti. Bunun sebebi şu olabilir. Farklı şeyler deneyerek alışıla gelmiş ezberlenmiş bir gün yerine beynin görmeye alışık olmadığı bir şey kaydettiriyorsuuz. Hem yolu kaydederken hemde daha önce gittiğiniz yol ile kıyaslamaya başlıyorsunuz. Bu hafızanın daha fazla çalışmasına sebep oluyor. Bir nevi egzersiz gibi. Ama işe yarıyor ben bunu dış fırçalama konusunda denedim , normalde hep sağ elimle fırçala işlemini yaparken şimdilerde solu tercih ediyorum. Bu hem sol kolumun pasını almış hemde sol kolumun hiç bir işe yatkın olmayışını fark etmmemi ve onu daha fazla kullanmam gerektiğini gösterdi.

Tabi bunu yaparken beyin hem sol kol ile vucuda ait diğer uzuvların farklılaşımını öğrenicek hemde sol kola daha iyi verim alabilmesi için komutlar atıyacak. İşte sanırım bu bilim madamı bu mantalite ile rutin bir yaşam yerine farklı farklı anlara geçiren ve ezber yerine devamlı yeniliklerle günü bitiren kişilerde hafızanın daha sağlam oldığu kanısına varmış. Neyse sabahın kaçı olduğuna gelince saat 06:00 ben işe gitsem iyi olucak .

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , ,Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk