Farklı Kızlar | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Msn Adresleri // Farklı kızlar

Farklı kızlar

Her gün sokaklardayım. Etrafıma bakıyorum. Farklı tiplerde farklı görünüşlerde kızlar erkekler . Garip geliyor bana bazen , ben bundan 10 yıl öncesini çok net hatırlıyorum , istanbul bu kadar renkli bu kadar farklı değildi. Şimdilerde semtler arası kopukluklar bariz bir şekilde ortada. Kadıköy kızları ile ümraniye kızları arasında yada bakırköy kızları ile esenler kızları arasında uçurumlar var diyebiliriz. Bu sadece görsel olarakta değil. Her semttin kendine has bir ruh yapısı yaşamsal anlayışı var. Hani eskiden bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyeim deyimi yerini bana hangi semte oturduğunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyime miras bırakmış gibi.

Bunun nedeni biraz olsun bir önce ki jenerasyondan kaynaklanıyor , yada semtlerin ekonomik gelişiminden oluyor olabilir. Bu bir bakıma şunuda bize gösteriyor. Birbirine bu kadar yakın semtlerde ki farklılıklar ülkeler arası boyutlarda ele alınacak olursa uçurumun mesafesi dahada açılır mı. Bunu cevaplamak aslında oldukça basit , her yaz döneminde ülkemize yada ülkelerine geri dönen Alamancı olarak nitelenen Türk kızları bile burda yetişen Türk kızlarına oranla hem görsel hem içsel farklılıklara sahipler. Almanyada yetişen türk kızları hem sosyo kültürel hemde ekonomiin verdiği refahın katkısı ile relax bir yaşamı içinde barındırdığını dışına yansıtacak neşeliler.

Ama bu işin garip bir tarafı Türk kızlarının genetik yapısında var olan çeviklik atiklik alamanyada yetişen türk kızında güncewlliğini koruyamıyor. Sanki orda yetişen Türk kızları biraz daha hantal . Bunun nedeni belki tüketilen gıdalardan kaynaklanan bedensel obezlik olabilir. Ama onlar sanki ruhsal bir obezliğin esiri olmuşlar. Ben bu konuda Türkiyede yaşayan kızların daha kıpır kıpır olduğunu daha bi cezbettiğini söyleyebilirim.

Sabah sabah neden böyle bir yazı yazdım bilmiyorum 😀

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , , , ,Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk