Facebook`ta ikinci vaka | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Ivır Zıvır // Facebook`ta ikinci vaka

Facebook`ta ikinci vaka

Facebook eski arkadaşlarını bulma platformu olarak bilinsede bir çok kiş bu siteyi farklı amaçlar için kullanmayı ihmal etmiyor. Arkadaşlık sitesi mantığı ile tanımadığı kişilerle iletişime geçmek isteyen birçok kullanıcısı aynı oranda karşılık görebiliyor. Facebook`un bu yönde kullanıldığına bir örnekte ingilterede yaşanan olayla açığa çıktı.
İngiltere’de, Facebook’ta tanıştığı 15 yaşındaki bir erkek öğrenciyle cinsel ilişkiye giren Madeleine Martin adlı bir kadın öğretmen, çocuklara tecavüz suçundan gözaltına alındı.

Din dersi verdiği okulda okuyan çocuğu internet üzerinden kandıran evli ve iki çocuklu öğretmen, 9 gün içinde 10 kez birlikte olduklarını itiraf etti.39 yaşındaki kadının hasta kızkardeşine baktığı ve akıl sağlığının yerinde olmadığı iddia edilirken, Martin kefaletle koşullu olarak serbest bırakıldı.Benzer bir olay 2005’te gerçekleşmiş ve reşit olmayan çocukla ilişkiye giren Hannah Grice 15 ay hapis cezası almıştı.

Normalde yaşı büyük erkeklerin kendinden küçük kızlara karşı sergilediği yada sergileme potansiyeli olan bu eylemde aktörün kadın olması dikkat çekici.

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , , , ,Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk