Facebook Poke Vakası | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Ivır Zıvır // Facebook Poke Vakası

Facebook Poke Vakası

Hemen hemen herkesin bir facebook hesabı vardır , yoksada olacağına bahse girerim çünkü gerçekten facebook bir şekilde insanları içinde çekmeye devam ediyor, çoluk çocuk, genç yaşlı, evli dul demeden her kitleye birşey sunabilme esnekliğine sahip olan google o kadar içimize yerleşti ki artık orda oluşabilecek her türlü aksaklık reel hayatımıza yansıyabiliyor ve bu yansıma mahkeme ile sonuçlanabiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Hendersonville adlı bir kasabada yaşayan kadın, Facebook’un ne kadar ciddi bir platform olduğunu kanıtladı. Bunun için hapse girmesinin gerekmesi ise kendi adına kötü bir gelişme olsa gerek. Bu ilginç olay, Shannon Jackson adlı kadının, sürekli olarak Dana Hannah adlı kadını Facebook üzerinden poke’laması (yani dürtmesi) sonucu yaşandı. Kullanıcıya poke atarak anasayfasında gözükmesini sağlayan Shannon, Dana’nın şikayeti üzerine polis tarafından sorguya çekildi.

Alıntı içinde ki haberin facebook`un ne boyutta bizi kapsamaya başladığını ve bütünleştiğini anlatmak için yeterlidir sanırım. Bundan sonra insanların kişilik haklarına reel yaşamda dikkat ettiğimiz gibi facebook üzerindende hal ve hareketlerimize çeki düzen vericez. Aksi takdirde bir kişiye sebepsiz yere üç kez üst üste mesaj gönderdiğmiz için yada paylaşılmış bir resmin altına resim sahibini inciltecek bir yorum yaptığınız için mahkemelik olabilirsiniz benden uyarması..

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , , , , ,Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk