Facebook vs Twitter - Hangisi daha kaliteli. | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Ivır Zıvır // Facebook mu kaliteli Twitter mi ?

Facebook mu kaliteli Twitter mi ?

Facebook ilk çıkış sürecinde ünversiteli öğrencilerin arkadaşlarını bulabilmesi ve onlarla yaşamlarını paylaşabilmesi için bir olanak tanırken içeriğinin kalitesini yüksek tutuyordu. Çünkü Facebook üye olmak isteyen kişilerin amacı eskiden tanıdığı ama sonra izini kaybettiği arkadaşını bulabilmekti.

Sonraları facebook üyeliği herkese serbet bırakınca sadece üniversite öğrencileri değil herkes eski arkadaşını bulmak yada eski arkadaşları tarafından bulunmak için facebooka üye olmaya başladı. İşte facebook kalitesi bundan sonra düşüş yaşamaya başladı ve Hi5,bebo,badoo tarzı arkadaşlık sitesi seviyesine geriledi. Bügün Facebook da kimse eski arkadaşını aramıyor bulan buldu zaten. Artık facebook eski arkadaşları bulmaktan çok yeni arkadaşlar edinmenize hizmet veriyor. Tek farkı bir çok arkadaşlık sitesinin aksine tüm site özelliklerinden ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz.

Twitter facebook gibi bir giriş yapmadı. Twitter seyahat halinde ki insanların gördüğü duyduğu,yaşadğı anları takipçileri ile paylaşmasına olanak sağlayan bir misyonu edindi ve hala bu misyonundan sapmış değil. Facebook bügün asosyal insanlara hizmet verirken ,twitter daha çok sosyal olan ve aktivite içinde ki insanlara hizmet ediyor. Bu Twitteri, facebook akıbetinden bir nebzede olsa koruyor. Gelecek süreç facebook için hiç iyi gözükmezken aynı süreç twitter için daha parlak gibi duruyor.

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , , , ,Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk