Facebook Hesabımı kapattım . | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Ivır Zıvır // Facebook Hesabımı kapattım .

Facebook Hesabımı kapattım .

İlk kurulduğundada arkadaşlık sitesi olarak kurulmuş olmasına rağmen ülkemize eski arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı bulma imkanı sunan nitelikleri ile pazarlanan facebook , günümüzde içeriği garip gurup kişilerle dolmuş bir alana dönüştü. Önceden üyelik için belli başlı kriterler koyan site daha sonra yayılmacı zihniyetin belirtilerinden olan ne olursa olsun üyem olsun mantığı ile hareket etmeye başlayınca ipini koparan facebook mensubu oldu.

İçeriğini genelde her ne kadar eski eş dost araması için doldurmuş gibi gözüksede hiç tanımadığınız kişilerin sizi alakanız olmayan gruplara davet edip peşine takma çabası ile karşı karşıyasınız. Sosyal platform adı altında miting alanına dönmüş bile diyebilirim . Bügün siyasi yada toplumsal bir olay mı var Facebookta hemen grubu kurulup 1 milyona merdiven dayarız abi diye dolananlarla karşılaşıyorsunuz. Her olayda hedef sayının 1 milyon olmasıda enteresandır. Sanki o rakamı bulduğunuzda görev tamamlanmış olacak. Mesela geçen gün Iraklı gazetecinin Bush`a attı ayakabıalrı satın alamak istiyorum diyen 1 milyon kişiden biriyim diye bir grup açılmış . Ee bir çift ayakabı var 1 milyonun dikkatini ayakkabılara çekip piyasayı kızıştırmanın ne alemi var alacaksan git teklifini ver kardeşim sessiz sedasız neden düşüncelerinle toplumu amaçsız saçma sapan şeylerle meşgul ediyorsun dimi.

Herneyse onalarıda geçip hesabımı kapatma nedenim olan 3.tür cinsiyet sahibi kişilere gelmek istiyorum. Profilime koyduğum resimden etkilenip bana özelden ahlak dışı tekliflerde bulunan kişiler ve bu kişilerin kendi karanlık ve ahlaksız gruplarına aldığım davetlerden illallah geldi. Hesabımı iptal ederken Facebook`unda dediği gibi bu olanalr sitenin suçu değil onları engelleyerek bunun önüne geçebilirsin , yani bu hesabını iptal etmen için gerekçe değil diyor. İyide ben mesaj gelen kutusunda güncel bir mesaj gördüğümde acaba beni hangi eski arkadaşım buldu diye heycanla açarken karşıma ibinenin teki çıkıp benimle birlikte olurmusun demesinden sıkıldım .

Sırf bu gibi embesiller yüzünden facebook hesabımı kapattım . Bunlara ek olarak msn listesinde kayıtlı arkadaşına facebook üzerinden mesaj gönderen kendi çevremin embesilliğinide eklemek isterim . Be adam zaten msnde yazışıyoruz hadi profil sayfama güzel bir yazı yazsan neyse bana özelden ne diye mesaj atıyorsun . Bu tip kişilerin msn listemde olmasından utanç duyduğumu yüzlerine karşıda bir gün mutlaka söylerim şimdilik onları engellemekle yetiniyorum .

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , , , , , ,Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk