Facebook Arama Geçmişini Silmek | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Ivır Zıvır // Facebook Arama Geçmişini Silmek

Facebook Arama Geçmişini Silmek

Facebook  içerinde bir kişiyi ararken yanlışlıkla uğradığınız profillerin Facebook arama çubuğunda sizinle alakalı kişiler listesine dahil edildiğini bildiğinizi umuyorum. Facebook bu uygulamayı kullanıcılarının ilgilendikleri içeriklere daha kısa sürede erişimini sağlamak için yaptığı kesin ama bu facebook uygulaması kimi zaman başınıza iş açabiliyor.

Sizin profilinizle alakası olmayan yada profilinizde ki izlerinin, sizin profilinize giriş izni olan kız arkadaş gibi insanlarca görüntülenmesi başınızı ağrıtabiliyor. Facebook arama motoru temizlenmiyor ve Facebook hesabınız varlığını sürdürdüğü sürecede orda kalmaya devam ediyor. Aslında facebook`un bu özelliği bir nevi gizlilik ihlali gibi dursada facebook profillerin tekil kişilerce kullanıldığını varsayarak bu türden bir yanlışı algılamıyor.

Facebook gruplarında yine yanlışlıkla girdiğiniz sayfalarda bu profile ekleniyor.Ve az önce bahsettiğim gibi başınızı ağrıtıyor. Facebook yardım sayfasından sorun bildir yada öneri gönder gibi Facebook iletişim yollarını kullanarak Facebook Arama Motorunu Temizle butonunun talep edilmesi için girişilerde bulunulmalı. Binlerce insanın bu türden sıkıntı yaşadığını biliyorum. Facebook profillinizi daha güvende kullanabilmek için bu özelliğin eklenmesi şart.Bir kaç dakikanızı ayırarak Facebook sosyal ağının daha kullanışlı hale getirilmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yada facebook da arama çubuğunuzda görünmesini istemediğiniz profil ve sayfalara girmemeye devam edecek ve ziyaretleriniz öncesinde kırk kez düşünmek zorunda kalacaksınız.

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , , , , , , ,2 Yorum yapılmış " Facebook Arama Geçmişini Silmek "

 1. kama diyor ki:

  Hello dear.
  How are you today i hope you are fine?
  My name is kama sambo,i saw your profile today and i love it,i think we can build a good relationship/friend from there. Dear please write me back through my email address so that i can send you my photos and for more discussion (kamasambosambo@yahoo.com)
  I am waiting for your reply soon
  My dear please contact me with this email (kamasambosambo@yahoo.com)
  Regards
  kama.

 2. İsimsiz diyor ki:

  Arkadaşlar facebookta arama geçmişini silemiyoruz. Ama görünmesini istemediğiniz aramayı en altlara atabiliyorsunuz. Örneğin ben Meltem ismiyle başlayan birisini çok sık aramıştım ve orda çıkması problemdi. M ile başlayan uygulamaları veya toplulukları seçin örneğin ben Manisa Sporu seçtim. Sonra Meltem diye birşey kalmadı. Daha da aramam.

Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk