Dul Kadın Kavramı | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Ivır Zıvır // Dul Kadın Kavramı

Dul Kadın Kavramı

Dul Kadın Türkiye de Evlenip boşandıktan sonra ortada kalan kadınına yakıştırılan söylemdir. Dul Kadın diyince bir çok erkeğin aklına her türlü ilişkiyi yaşayabilecekleri biri gelir. Sonuçta evlenmiş ve boşanmıştır , argo deyimle açık kapıdır artık o. Bekaret gibi sorunlar yoktur cinselliğe uygundur.

Bu dul kadın kavramı aslında içinde bir çok hakaretide taşımaktadır. Dul kadınsın bir dayanağa ihtiyacın var dediklerinde aslında manevi dayanaktan bahsetmiyorlardır. Genelde hani bir kez cinselliğin tadına baktın artık onsz duramazsın , sağda solda heba olacağına bir kişiyi daha denemkte fayda var demek isterler. Doğrudurda onalr bunu iyi niyetli söylemezler.Oysa Dul kalmış kadının ruh sağlığı gerçekten iyi değildir. Erkek olgusuna karşı artık daha bir temkinlidirler. Ve artık onlar için Erkek olgusu sadece Cinselliği temsil etmiyordur. Daha fazlası olmalıdır. Zaten dul kalmış kadının cinsel dürtüleride azalmıştır ve onun için varsa yoksa yaşam mücadelesi ortaya çıkmıştır.

Bu yüzden dul kadınlara karşı daha hassas olunması gerekir. Söylemlerimize ve onalar karşı hareketlerimize daha fazla dikka edelim kırıcı olmayalım.

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , , ,4 Yorum yapılmış " Dul Kadın Kavramı "

  1. samir diyor ki:

    cok guzelsiniz benimle tanisirmisiniz

  2. salih diyor ki:

    olgun bayanlar ekleyin görüşelim
    salih1964_179@hotmail.com

Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk