Arkadaşlık Kavramı Nedir | Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları

Buradasınız : Ana Sayfa // Ivır Zıvır // Arkadaşlık Kavramı Nedir ?

Arkadaşlık Kavramı Nedir ?

İnternetin hayatımıza girmesi ile yakın çevremizde edindiğimiz arkadaşlarımıza sanal olan bir çok insanı dahil etmek  ve  hiç tanımadığımız karakterde ki kişilerin iç dünyasına kısa süreli yada kalıcı olarak girebilme imkanına sahip olduk. Bu internetle hayatımıza dahil olan arkadaşlık kimi insanın çevresinde ki arkadaşlıklardan ileri düzeyde daha samimi olabilmesinin yanında, kimileri için yapay birer vakit öldürme, iki lafın belini kıralım maksatlı tanışmalardan ibaret olmakta.

Her ne şekilde olursa olsun tavanda yada tabanda sonuç olarak Arkadaş kavramına sahip bir birliktelik söz konusu. Bu sanal arkadaşlık tek taraflı fikirlerin renk değişimi ile yine tek taraflı olarak kalıp değişimine sahne olabiliyor. Sonuçta her ne kadar reel yaşam da arkadaş sahibi olsakta ruh ikizimiz olarak nitelediğimiz sohbet ederken huzur bulduğumuz fikirlerimizi , hayata karşı duruşumuzu sıkılmadan sergilediğimiz bir insanın çevremizden değil sanal üzerinden  dünyamıza dahil olması arkadaşlık kavramının içine sığmayan günlük yaşamda kafanızada düşünce ve duygu bazlı daha fazla yer edinen bir kişi haline geliyor. Ama nihayetinde bu tek taraflı olmanın yanında sanal arkadaşlık kavramına olan güvensizliğin verdiği çekingenlikle karşı tarafa aksettirilmediği için reel dostluklarda olduğu gibi içimiz de platonik bir aşk olarak durumu ile karşı karşıya kalıyoruz. Reel yaşamda olduğu gibi iyi vakit geçridiğiniz bir arkadaşınıza karşı hissettiğiniz arkadaşlık ötesi duygularınızı nasıl ki ifşa edip onun sizde ki diğer anlamını açığa vuramıyorsanız, bu sanal üzerinden edindiğiniz arkadaşlıklar içinde geçerli olabiliyor. Hatta aynı şekilde bu duygularınızı  açığa vurduğunuz da karşı tarafın sizin hakkınızda ki düşünceleri değişerek sizin söylemeden önce içinizde barındırdığınız acaba kabul etmezse arkadaşlığımız biter paranoyası da gerçekleşebiliyor ve iyi zaman geçirdiğiniz bir arkadaşınızı kaybedebiliyorsunuz. Nihayetinde sanal yada reel arkadaşlık kavramı aynı hissiyatı içinde barındırıyor. Sanaldan dahil olan bir arkadaşınzın eksikliği duygusal bağlamda,  sizi reel bir arkadaşınızın terk etmesi kadar etkileyebiliyor.

Bir çok kişinin bu konu da ki fikri aman sanaldan tanıyorum düne kadar yoktun yarın da olmasan ne zararı olur gibi ön yargılı olsada aslında arka planda yarın onun eksikliğini yaşayacağını gerçeğini sindiremiyor.Bu derece önemli bir kavramın kimi kendini bilmez kişilerce eğlence maksatlı içinin boşaltılması, günü birlik vur kaç sohbetlerle samimi arkadaş arayan kişilerin incilmesi her ne kadar sanal arkadaşlık kavramı için hali hazırda bulunan önyargılardan internetten gelen kişiye güven olmaz mantığınıda güçlendiriyor. Ama emin olmamız gerek şu var ki tıpkı sizin gibi dürüst arkadaş canlısı bir çok kişide ruh ikizini arıyor.Umalım Arkadaşlık serüvenimize her daim kendi bakış açımıza sahip insanların dahil edilemesi ile devam eder, art niyetli kişilerin bizlerin duygu ve düşünceleri ile oynamalarına izin vermeyiz.

Use Facebook to Comment on this Post

Etiketler: , , , , ,9 Yorum yapılmış " Arkadaşlık Kavramı Nedir ? "

  1. veysel diyor ki:

    istanbul veysel ben 29 bekarım istanbuldan evli dul bayanlarla tanışmak istiyorum mns adresi veysel 19351@hotmail.com ekleyin

Yorum Yapın

 
Copyright © 2009 Arkadaşlık Siteleri ve Arkadaşlık Uygulamaları. Tüm hakları saklıdır.
Sevgi & Aşk